S dodávkami elektřiny a plynu končí Microenergy, dodavatel asi 760 zákazníků, včetně ERÚ nebo VZP

14.12.2021

Po Bohemia Energy končí další dodavatel energií. Konec dodávek elektřiny a plynu oznámila Microenergy, vyplývá z informací na webu Operátora trhu s elektřinou (OTE). Podle jeho dat dodává firma energie více než 760 zákazníkům. Podle webu Hospodářských novin je mezi nimi i Energetický regulační úřad.

Microenergy je několikátým dodavatelem energií, kteří od poloviny října oznámili ukončení činnosti. Po Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900.000 klientům, skončily také firmy Kolibřík energie s 28.000 klienty, A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy a Ray Energy, která dodávala zhruba 3000 klientů.

Odběratelům zajistí dodávky plynu a elektřiny dodavatelé poslední instance, bez energií tedy nezůstanou. Energie jim dodá dominantní dodavatel v daném regionu. Dodavatelem poslední instance jsou v případě elektrické energie v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).

Microenergy působila na trhu asi 1,5 roku, OTE má první záznam o této firmě z loňského června, kdy společnost dodávala elektřinu 144 zákazníkům. Možnost dodávat elektřinu a plyn pozbyla Microenergy v pondělí odpoledne, kdy informaci oznámila operátorovi trhu.

Hospodářské noviny na svém webu uvedly, že mezi odběratele elektřiny od Microenergy patří i Energetický regulační úřad. S odkazem na web Hlídač státu HN napsaly, že elektřinu od této společnosti odebíral například také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže nebo Všeobecná zdravotní pojišťovna.

"Ano, ERÚ odebírá elektřinu od společnosti Microenergy. Tento týden bude vypsáno nové výběrové řízení, s uzavřením smlouvy počítáme do konce měsíce," řekl dnes ČTK mluvčí úřadu Michal Kebort.

Zdroj: oenergetice.cz